Stavební bytové družstvo Družba Pardubice

Stavební bytové družstvo Družba Pardubice

Profesionální a komplexní služby správy a údržby bytových domů.

Komplexní služby od správy po údržbu

Komplexní služby od správy po údržbu

SBD Družba Pardubice poskytuje veškeré služby pro správu bytových domů.

 Účetnictví, správa, údržba i provoz

Účetnictví, správa, údržba i provoz

SBD Družba Pardubice zajišťuje pro společenství vlastníků bytových jednotek s právní subjektivitou jejich účetnictví, správu, údržbu a provoz.

Historie SBD Družba Pardubice

Úvod> O družstvu> Historie

Stavební bytové družstvo Družba Pardubice vzniklo dne 7. 10. 1959 a jeho ustavení bylo schváleno radou MěNV Pardubice dne 16. 10. 1959 a kromě zajišťování správy a provozu bytových jednotek se zasloužilo o výstavbu nových bytových jednotek.

80. léta

V letech 1973 až 1981 získalo SDB Družba dominantní postavení v rámci okresu, protože bylo postupně včleněno několik dalších družstev. Na konci osmdesátých let zaměstnávalo družstvo více než 200 zaměstnanců a vedle správy a údržby vlastního bytového i nebytového fondu se nadále zabývalo výstavbou bytových jednotek, kde však přecházelo spíše na dodavatelskou formu výstavby. V rámci své hospodářské činnosti SBD provozovalo externí nákladní dopravu, prodej řeziva či výrobu a prodej lešeňových podlážek.

90. léta

V 90. letech družstvo postupně dokončilo rozestavěné stavby a utlumilo výstavbu dalších bytů.

Současnost

Nyní se tak soustřeďuje především na správu, údržbu a provoz vlastního bytového a nebytového fondu. Od doby platnosti zákona č. 72/94 Sb., o vlastnictví bytů postupně SDB přechází z pozice vlastníka na pozici správce bytového majetku.